Přečtěte si

Mluvte na miminka, formuje to strukturu jejich mozku 

Mluvení na malé děti je přínosné, protože může pomoci zlepšit jejich jazykové schopnosti a rozšířit jejich slovní zásobu. Nyní vědci zjistili, že to, jak moc dospělí na miminko mluví, formuje strukturu dětského mozku.

ČLÁNEK

Jak předcházet tragickým událostem v rodině  

Případů tragického vymazávání rodin je v poslední době víc. Je to nové a zarážející, říká forenzní psycholožka a soudní znalkyně Ludmila Čírtková. O příčinách, ale také o tom, jak takovým událostem předcházet, se dozvíte v článku.


ODKAZ ZDE

 


 

Pohlavek dítěti je v pořádku, tři dny dusna jsou krutější, říká psycholog Klimeš

Fyzický trest by neměl být každodenním výchovným prostředkem. Když ale k němu už dojde, dětem trauma obvykle nezpůsobí, říká v rozhovoru psycholog Jeroným Klimeš. Hlubší šrámy na duši dětem působí odloučení od rodičů, například při střídavé výchově, rozvodu nebo brzkému odložení do školky.


ODKAZ ZDE


 

Jsem prostě jen matka!

Zamyšlení Marie Doležalové o tom, že být "jen mámou" stačí a není potřeba světu dokazovat, co ještě všechno děláme.

ODKAZ ZDE

Jak důležitou roli má otec v životě své dcery

Rodiče jsou v životě dítěte ty nejdůležitější osoby. Jsou těmi nejlepšími vzory, zároveň největšími podporovateli sebedůvěry a životních jistot. Otec je pro správný rozvoj dítěte nepostradatelný.

ODKAZ ZDE

Mýtus kvalitního času

"Není důležité, kolik času s dětmi trávíte, ale jak kvalitní tento čas je." Psycholožka Pavla Koucká odhaluje, co za tímto často citovaným mýtem vězí.

ODKAZ ZDE

Vděku se děti musí učit, bezohledné sobce z nich vychovají rodiče

Vděčnost není vrozená emoce, je to cit, který se pěstuje výchovou. Rodiče by měli vést své děti k tomu, aby byly schopné ocenit nejen hmotné věci, ale i péči.
ODKAZ ZDE


 

Dítě je chodící biologická bombička. Čím dříve nastoupí do školky, tím častěji bude nemocné

Imunitní systém dětí se od toho dospělého liší. Dětská imunita je ještě nezkušená a nevyzrálá. Nejurputnější boje musí imunitní systém svádět při nástupu dítěte do školky, obzvláště pokud se tak stane před třetími narozeninami. Kolik běžných nachlazení v prvním roce školky je v normě, a kdy je naopak třeba začít panikařit?
ODKAZ ZDE


 

Starší sourozenci nemusí na mladšího žárlit - pár kroků, které mohou pomoci překonat první měsíce

Narození mladšího sourozence může být pro dítě někdy až traumatizující a některé děti mají falešný pocit, že byly odloženy na vedlejší kolej. Podívejte se na několik tipů, které mohou pomoci starší sourozence uklidnit.
ODKAZ ZDE


 

Děti potřebují pevné mantinely a jistotu, ne kecy o devětadvaceti pohlavích

Psychiatrické poradny se plní čím dál více mladými lidmi, kteří potřebují řešit problémy, deprese, pocit bezmoci. Co vězí za těmito problémy a jak jim můžeme předejít?

ODKAZ ZDE

Rozhovor: Rodina jako sociální děloha

Rodinní terapeuti Lída Trapková a Vladislav Chvála mluví o sociální úloze rodiny, rolích a psychosomatických nemocech.

ODKAZ ZDE

Školky se potýkají s generací roztěkaných

Předškolní vzdělávání dětí se komplikuje. Civilizační proměny i obrat v přístupu k výchově rodičů se podepisují na nižší soustředěnosti dětí v mateřinkách. Navíc jsou třídy naplněné, což situaci učitelek ještě ztěžuje.
Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/skolky-se-potykaji-s-generaci-roztekanych-40312663?timeline-doporucujeme-lastItem=40312078

ODKAZ ZDE