Přečtěte si

Umíte smysluplně trávit čas se svými dětmi?

Článek na webu Doktorka.cz mluví o tom, jak jedinečný a nenahraditelný je čas, který strávíme se svými dětmi.

ODKAZ ZDE

Vypadá to, že se svět zbláznil

Matky, otcové, děti, ztráta komunikace, odcizenost, ztráta touhy, rozmazlená společnost... nad tím vším se obyčejným selským rozumem i odbornými zkušenostmi z praxe zamýšlí pedagog a lektor osobního rozvoje Marek Herman.

ODKAZ ZDE 

Dnešní děti jsou přestimulované. Občasná nuda jim jenom prospěje

Článek z časopisu Maminka přináší nečekaný pohled na nudu - pocit, který obvykle vnímáme jako negativní. Co když je to ale s nudou ještě trochu jinak?

ODKAZ ZDE

Dejme dětem svůj čas!

"Abyste byli zítra ve vzpomínkách svých dětí, musíte být dnes v jejich přítomnosti." Anonym


"Děti potřebují víc, abyste se jim dali, než abyste jim dali dary." Jesse Jackson


"Jestli chcete, aby se vaše děti vyvíjely dobře, dejte jim dvakrát tolik času a o polovinu méně peněz." Abigail van Buren
 

 "Neexistují dokonalí rodiče ani dokonalé děti. Existuje jen nespočet dokonalých chvil na naší cestě životem.” Dave Willis

 

"Každý den dáváme vklad do banky vzpomínek našich dětí." Charles R. Swindoll

 

Holka s panenkou a kluk s autem - závadné děti?

Ministerstvo školství rozjelo projekt genderové rovnosti, který bude dbát na to, aby všichni jeho zaměstnanci jednali genderově korektně. "Genderové náboženství už dávno není směšné. Je zvrácené a nebezpečné, protože dělá vše proto, aby pohlaví vymazalo. Aby se lidské samičky nechovaly jako samičky a samečci jako samečkové. Tedy aby nám znemožnilo rozmnožování," říká Markéta Šichtařová na svém blogu.
ODKAZ ZDE


Do jeslí? Od tří měsíců. To je úplně normální.

Dětské skupiny a jesle se opět stávají moderním trendem. Tříletá mateřská dovolená je světový unikát, tak proč se ho vzdávat? Marek Herman píše o své zkušenosti z přednášky o dětských skupinách.
ODKAZ ZDE 


Děti bez lásky: film, který změnil pohled na jesle

V padesátých letech se komunistické Československo vrhlo do různých pokusů sociálního inženýrství. Experiment s dětmi byl jedním z nich. Rodina se přestala brát vážně, místo toho nastoupila kolektivní výchova. Podívejte se na film, který všeobecné nadšení pro celodenní nebo dokonce celotýdenní jesle pěkně zchladil. Děti, které byly vystavené příliš dlouhému pobytu v kolektivních zařízeních, vykazovaly jasné známky citové deprivace - a tato zranění byla trvalá.
ODKAZ ZDE


Tříleté dítě by mělo mít doma nejméně dvě povinnosti

Dnešní děti žijí v tak pohodlném světě, jaký tu ještě nikdy nebyl, a přitom jsou stále nespokojené. Pedagog a odborník na předškolní výchovu dětí Marek Herman říká, že lidský mozek je šťastný, jen když o něco usiluje. A je potřeba začít brzo.
ODKAZ ZDE


Digitální demence je úpadek naší duše

Manfred Spitzer, uznávaný německý psycholog a neurolog, hovoří o zhoubném vlivu elektroniky na lidi a děti zvlášť.
ODKAZ ZDE


Australanka vychovaná lesbickými matkami vysvětluje, jak nešťastná bez otce byla

Australská dívka vyrůstala s lesbickými matkami a v dospělosti vypráví o tom, jaké je to je vyrůstat s homosexuálními rodiči ze strany dítěte.
ODKAZ ZDE


Pedagog: Dvouleté děti do školky nepatří. Potřebují něžnou mámu a přísného tátu, který udává řád

Pedagog a odborník na předškolní výchovu dětí Marek Herman mluví o tom, proč je pro dítě důležité zůstat do tří let s milující mámou a tátou, který udává řád.
ODKAZ ZDE


Paní ministryně, dvouleté děti do školky nepatří!

Petice a otevřený dopis paní ministryni Valachové proti zákonu, který umožňuje přijímání dvouletých dětí do mateřských škol. Období do tří let věku je pro dítě klíčové období určující celý jeho život a vztah mezi mámou a dítětem není možné zastoupit žádnou institucí, i kdyby její pracovníci byli ti nejškolenější profesionálové. Pro dvouleté dítě není máma nikým a ničím nahraditelná, protože takové dítě vnímá sebe a mámu jako jednu bytost a neumí se od ní oddělit.
Petici s dopisem sepsali odborníci na předškolní výchovu dětí PhDr. Marek Herman a Mgr. Jiří Halda a my se s nimi ve všech bodech ztotožňujeme.
ODKAZ ZDE