Přečtěte si

Vděku se děti musí učit, bezohledné sobce z nich vychovají rodiče

Vděčnost není vrozená emoce, je to cit, který se pěstuje výchovou. Rodiče by měli vést své děti k tomu, aby byly schopné ocenit nejen hmotné věci, ale i péči.
ODKAZ ZDE


 

Dítě je chodící biologická bombička. Čím dříve nastoupí do školky, tím častěji bude nemocné

Imunitní systém dětí se od toho dospělého liší. Dětská imunita je ještě nezkušená a nevyzrálá. Nejurputnější boje musí imunitní systém svádět při nástupu dítěte do školky, obzvláště pokud se tak stane před třetími narozeninami. Kolik běžných nachlazení v prvním roce školky je v normě, a kdy je naopak třeba začít panikařit?
ODKAZ ZDE


 

Starší sourozenci nemusí na mladšího žárlit - pár kroků, které mohou pomoci překonat první měsíce

Narození mladšího sourozence může být pro dítě někdy až traumatizující a některé děti mají falešný pocit, že byly odloženy na vedlejší kolej. Podívejte se na několik tipů, které mohou pomoci starší sourozence uklidnit.
ODKAZ ZDE


 

Děti potřebují pevné mantinely a jistotu, ne kecy o devětadvaceti pohlavích

Psychiatrické poradny se plní čím dál více mladými lidmi, kteří potřebují řešit problémy, deprese, pocit bezmoci. Co vězí za těmito problémy a jak jim můžeme předejít?
Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=A-CJBvrpuzE

ODKAZ ZDE

Rozhovor: Rodina jako sociální děloha

Rodinní terapeuti Lída Trapková a Vladislav Chvála mluví o sociální úloze rodiny, rolích a psychosomatických nemocech.
Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=A-CJBvrpuzE

ODKAZ ZDE

Školky se potýkají s generací roztěkaných

Předškolní vzdělávání dětí se komplikuje. Civilizační proměny i obrat v přístupu k výchově rodičů se podepisují na nižší soustředěnosti dětí v mateřinkách. Navíc jsou třídy naplněné, což situaci učitelek ještě ztěžuje.
Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/skolky-se-potykaji-s-generaci-roztekanych-40312663?timeline-doporucujeme-lastItem=40312078

ODKAZ ZDE

Flexibilní pracovní úvazky

Článek řeší problematiku flexibilních pracovních úvazků z pohledu rodičů i dětí.
ČLÁNEK

Otevřený dopis ministryni práce a sociálních věcí

Asociace Comeniana se spolu s dalšími prorodinnými organizacemi připojila k otevřenému dopisu ministryni práce a sociálních věcí ve věci rozvoje sítě zařízení denní péče o děti mladší 3 let v rámci projektu mikrojesle a přejmenování dětských skupin na jesle.
DOPIS

Marek Herman: Výchova dítěte se musí odmakat

Mláďata absolutní většiny zvířat do hodiny po narození chodí. Člověk ne. Rodíme se totiž nedovyvinutí. Malé dítě se ještě rok dovyvíjí na těle mámy. Do jednoho roku po porodu je to pro dítě vlastně jen takové druhé prenatální období. „Je to stejné jako kdyby bylo u mámy v bříšku, akorát, že tam není," tvrdí vysokoškolský učitel Marek Herman s terapeutem Jiřím Haldou.
Zdroj: https://www.novinky.cz/zena/deti/clanek/marek-herman-vychova-ditete-se-musi-odmakat-40303606

ODKAZ ZDE

Osamělí senioři a Vánoce

Máte některého ze starších příbuzných v domově pro seniory a přemýšlíte, jak s ním oslavit Vánoce? V článku najdete několik praktických rad, jak Vánoce zařídit a které dárky by se seniorům mohly líbit.
Zdroj: https://peceosverodice.cz/osameli-seniori-a-vanoce/

ODKAZ ZDE

Přetížené děti? Školáky svazují povinnosti a tlak, potřebují lelkovat

Dnešní školáci tráví často celá odpoledne po kroužcích a volný čas u počítače. Není výjimkou, že takové naplnění času může vést až ke zdravotním obtížím dítěte. Více se dočtete ve článku magazínu Rodina DNES.

ODKAZ ZDE

Málo pozornosti, nebo moc? Výsledek je stejný, děti u ničeho nevydrží

Magazín Rodina DNES se zamýšlí nad tím, proč děti nic nebaví a nezajímá a kde se stala chyba. Co tedy dělat, aby z dětí nevyrostli líní, znudění, apatičtí, konzumní, poraženečtí, pesimističtí a sebelítostiví tvorové, kteří se hroutí při prvním neúspěchu a odmítnutí? Přečtěte si článek v odkazu.

ODKAZ ZDE