Přečtěte si

Pedagog: Dvouleté děti do školky nepatří. Potřebují něžnou mámu a přísného tátu, který udává řád

Pedagog a odborník na předškolní výchovu dětí Marek Herman mluví o tom, proč je pro dítě důležité zůstat do tří let s milující mámou a tátou, který udává řád.
ODKAZ ZDE


Paní ministryně, dvouleté děti do školky nepatří!

Petice a otevřený dopis paní ministryni Valachové proti zákonu, který umožňuje přijímání dvouletých dětí do mateřských škol. Období do tří let věku je pro dítě klíčové období určující celý jeho život a vztah mezi mámou a dítětem není možné zastoupit žádnou institucí, i kdyby její pracovníci byli ti nejškolenější profesionálové. Pro dvouleté dítě není máma nikým a ničím nahraditelná, protože takové dítě vnímá sebe a mámu jako jednu bytost a neumí se od ní oddělit.
Petici s dopisem sepsali odborníci na předškolní výchovu dětí PhDr. Marek Herman a Mgr. Jiří Halda a my se s nimi ve všech bodech ztotožňujeme.
ODKAZ ZDE


Děti bez lásky - film režiséra Kurta Goldbergera z roku 1963.

Alarmující film na téma "ústavní výchova malých dětí" se dnes opět stává aktuálním. V době svého uvedení se stal "ideologicky závadným" , neboť byl burcující analýzou příčin deprivačního syndromu malých dětí. Všechny děti vyrůstaly v jeslích a podobných ústavech. Režisér se dotkl jednoho z tehdejších tabu. V zájmu státu bylo totiž převzít všechnu péči o dítě, aby jeho matka mohla nastoupit co nejdříve do zaměstnání. Film byl proto nejprve zakázán Svazem žen, později však vyvolal širokou diskusi, která nakonec vedla k prodloužení mateřské dovolené a zákazu noční práce žen. Film získal hned 3. hlavní ceny na Bienale krátkého filmu v Benátkách.
ODKAZ ZDE


PhDr. Eva Labusová: O nevhodných přístupech v rodičovské výchově, psychickém násilí a jeho vlivu na vývoj dítěte

Psycholožka Eva Labusová shrnuje poznatky o různých stylech výchovy a pomáhá utřídit, co je pro dítě dobré a čeho se naopak vyvarovat.
ODKAZ ZDE