My video

Holka s panenkou a kluk s autem - závadné děti?

pátek, 24 listopad 2017 13:59

Ministerstvo školství rozjelo projekt genderové rovnosti, který bude dbát na to, aby všichni jeho zaměstnanci jednali genderově korektně. "Genderové náboženství už dávno není směšné. Je zvrácené a nebezpečné, protože dělá vše proto, aby pohlaví vymazalo. Aby se lidské samičky nechovaly jako samičky a samečci jako samečkové. Tedy aby nám znemožnilo rozmnožování," říká Markéta Šichtařová na svém blogu.

ODKAZ ZDE

 

Do jeslí? Od tří měsíců. To je úplně normální.

středa, 22 listopad 2017 08:53

Dětské skupiny a jesle se opět stávají moderním trendem. Tříletá mateřská dovolená je světový unikát, tak proč se ho vzdávat? Marek Herman píše o své zkušenosti z přednášky o dětských skupinách.

ODKAZ ZDE

 

Děti bez lásky: film, který změnil pohled na jesle

úterý, 21 listopad 2017 14:04

V padesátých letech se komunistické Československo vrhlo do různých pokusů sociálního inženýrství. Experiment s dětmi byl jedním z nich. Rodina se přestala brát vážně, místo toho nastoupila kolektivní výchova. Podívejte se na film, který všeobecné nadšení pro celodenní nebo dokonce celotýdenní jesle pěkně zchladil. Děti, které byly vystavené příliš dlouhému pobytu v kolektivních zařízeních, vykazovaly jasné známky citové deprivace - a tato zranění byla trvalá.

ODKAZ ZDE

 

Tříleté dítě by mělo mít doma nejméně dvě povinnosti

pondělí, 20 listopad 2017 14:59

Dnešní děti žijí v tak pohodlném světě, jaký tu ještě nikdy nebyl, a přitom jsou stále nespokojené. Pedagog a odborník na předškolní výchovu dětí Marek Herman říká, že lidský mozek je šťastný, jen když o něco usiluje. A je potřeba začít brzo.

ODKAZ ZDE

 

Digitální demence je úpadek naší duše

pondělí, 13 listopad 2017 08:47

Manfred Spitzer, uznávaný německý psycholog a neurolog, hovoří o zhoubném vlivu elektroniky na lidi a děti zvlášť.

ODKAZ ZDE

 

Australanka vychovaná lesbickými matkami vysvětluje, jak nešťastná bez otce byla

pátek, 22 září 2017 13:24

Australská dívka vyrůstala s lesbickými matkami a v dospělosti vypráví o tom, jaké je to je vyrůstat s homosexuálními rodiči ze strany dítěte.

ODKAZ ZDE

 

Paní ministryně, dvouleté děti do školky nepatří!

pondělí, 21 srpen 2017 13:18

Petice a otevřený dopis paní ministryni Valachové proti zákonu, který umožňuje přijímání dvouletých dětí do mateřských škol. Období do tří let věku je pro dítě klíčové období určující celý jeho život a vztah mezi mámou a dítětem není možné zastoupit žádnou institucí, i kdyby její pracovníci byli ti nejškolenější profesionálové. Pro dvouleté dítě není máma nikým a ničím nahraditelná, protože takové dítě vnímá sebe a mámu jako jednu bytost a neumí se od ní oddělit.
Petici s dopisem sepsali odborníci na předškolní výchovu dětí PhDr. Marek Herman a Mgr. Jiří Halda a my se s nimi ve všech bodech ztotožňujeme.

ODKAZ ZDE

 

Pedagog: Dvouleté děti do školky nepatří. Potřebují něžnou mámu a přísného tátu, který udává řád

pondělí, 21 srpen 2017 10:05

Pedagog a odborník na předškolní výchovu dětí Marek Herman mluví o tom, proč je pro dítě důležité zůstat do tří let s milující mámou a tátou, který udává řád.

ODKAZ ZDE

 

PhDr. Zdeněk Matějček: Ještě jednu pohádku, babi…

čtvrtek, 22 červen 2017 11:11

Zamyšlení jednoho z nejuznávanějších odborníků v oblasti dětské psychologie o tom, jak blahodárně funguje spojení "dospělý, dítě a četba pohádek".

ODKAZ ZDE

 

PhDr. Zdeněk Matějček: Miss Školka

čtvrtek, 22 červen 2017 11:10

Jedna z nejuznávanějších kapacit v oblasti dětské psychologie, Zdeněk Matějček, popisuje své dojmy z "malých dospělých", seberealizací rodičů v dětech a přeskakování přirozeného vývoje.

ODKAZ ZDE

 

© Designed by FS Interactive

Real time web analytics, Heat map tracking